Uzly a uzlování Aktualizované stránky
jsou přesunuty.

První načtení stránky může trvat trochu déle. Pokud tento text zůstane zobrazen neúměrně dlouho, je to s velkou pravděpodobností tím, že Váš prohlížeč nepodporuje Javascript nebo máte jeho podporu vypnutou či zakázanou. Prohlížení stránek sice bude možné, ale protože stránky nejsou pro takový přístup navržené, nemusejí být plně funkční nebo pohodlnost navigace nebude na odpovídající úrovni.

Pozor: tyto stránky již delší dobu neupravuji a nedoplňuji. Aktuální stránky jsou zde.

Najdi
Najdi
rkEdit
Gimp

Vítejte na stránkách věnovaných uzlům, uzlování a technikám, které se uzly zabývají.

Najdete zde názorné návody na vázání několika stovek uzlů používaných v různých oborech lidské činnosti. Jsou zde i postupy pro vázání uzlů známých z výtvarných a dekorativních technik, například ozdobné uzly, drhání či hity poslední doby - pletení bužírek, scoubido nebo vázání náramků přátelství.

V postupech se zabývám téměř výhradně vázáním uzlů. Nejsou zde uváděny prakticky žádné návody na vázání konkrétních výrobků, jen jednotlivé prvky, z kterých se výrobky mohou skládat: uzly, pletence a podobně - a že jich tedy je. Není totiž v mých silách připravit návody na stovky uzlů a ještě postupy pro vázání prakticky neomezeného počtu výrobků z nich. Věřím, že Vaše fantazie, tvůrčí schopnosti a zručnost nabytá studiem a zkoušením postupů z těchto stránek Vás přes tento nedostatek hravě přenesou.

Pozor: tyto stránky již delší dobu neupravuji a nedoplňuji. Aktuální stránky jsou zde.

© Gord 2005-9 Testováno v MSIE 5.5, 6, 7 / Opera 7.*, 8.*, 9.* / Firefox 2.0.* / Mozilla 1.7.* / Avant 10.0 / Konqueror 3.0, 3.4 / Safari 3.0